Tato stránka se nemusí dobře zobrazit v Internet Exploreru 6.

Internet Explorer 6 je 9 let starý, pro uživatele nebezbečný, zastaralý a chybový prohlížeč. Nepoužívejte ho.

Přejděte na Získejte Firefox! Mozillu Firefox, Google Chrome nebo Operu.

…bez chaloupky není BezNudy

 

Ondreesek Forever Ondreesek Forever Ondreesek Forever Ondreesek Forever Ondreesek Forever

 

Historie chaloupky aneb jak chaloupka ožila...

Bez nudy koupilo již v roce 1998 chaloupku v krásném prostředí předhůří Orlických hor v Dlouhém u Náchoda. Chaloupka je položena doslova na samotě a les, kterému místní říkají Černý, není zdaleka tak strašidelný, jak by se mohlo zdát. Co nás ke koupi polorozpadlé chalupy vedlo? Louky a lesy v okolí jako stvořené pro táborová dobrodružství a konečně nějaké společné místo, které nás pokaždé doslova odtrhne od městské reality.

Současnost chaloupky aneb jak chaloupka žije…

Velmi brzy jsme pochopili, že ke zkrášlení bývalého hostince a statku nebude stačit pár víkendů, míchaček a naše amatérské nadšení. Fakt, že nádherná stavba není v přímo ideální kondici nás probral z příjemně malátných snů a začali jsme jednat: na přilehlých pozemcích každoročně vyrůstá klasický stanový tábor, ve kterém se během prázdnin střídají naše tábory, tábory pro rodiče s mrňaty, workcampy vysokoškoláků či spřátelená sdružení se svými akcemi – jednoduše – chaloupka žije. Pomocí peněz z dotací a grantů postupně doplňujeme potřebné, začínáme po krůčcích stavět a směle plánujeme budoucnost.

Budoucnost chaloupky aneb plníme si sen…

Současné vedení má jasnou představu o věcech budoucích. Víme, jak má chaloupka za pár či víc než pár let vypadat, víme, v co ji chceme přetvořit, lépe snad „jak bychom chtěli smísit ty zásadní ingredience – chalupu, přírodu, magické místo a 20 nadšenců  BezNudy– do fungujícího celku“. Nepředbíhejme ale zatím…

Nova chaloupka Nova chaloupka Nova chaloupka Nova chaloupka Nova chaloupka

 

Nový Domeček

na novou táborovou sezónu 2010  vyrostl vedle altánu Domeček - nová stavba, kterou v současnosti již třetím rokem používáme jako kuchyň a sklad suchých potravin (přízemí), do místnůstky v patře jsme pak nasoukali veškeré sportovní a programové vybavení a každý večer zde u pc tvoříme on-line táborové zpravodajství:-)

Adresa - Dlouhé 8, Nový Hrádek, 549 22