Tato stránka se nemusí dobře zobrazit v Internet Exploreru 6.

Internet Explorer 6 je 9 let starý, pro uživatele nebezbečný, zastaralý a chybový prohlížeč. Nepoužívejte ho.

Přejděte na Získejte Firefox! Mozillu Firefox, Google Chrome nebo Operu.

On-line táborové zpravodajství aneb BUĎTE V OBRAZE!

PONDĚLÍ

Společenstvo prstenu se již vydalo na svou pouť. Břímě, které neseme je neskutečné a proto se o něj dělíme napříč národy Elfů, Hobitů, Lidí a Trpaslíků. První den týdne jsme si zařídili místa v lese poblíž tábora na shromáždění a porady jednotlivých národů. Posilněni rajskou omáčkou s masovými koulemi a těstovinami jsme odpoledne absolvovali první etapu, která určila, kdo jak pokročí v celotáborové hře, tudíž v cestě k Hoře osudu. Zítra nás čeká hodnocení vlajek, pokřiků, hesel a jiných národních symbolů jednotlivých skupin. Děkujeme rodičům bojovníků za zprávy, připomínáme ovšem, že pravý pohled udělá největší radost jak malému hobitíkovi tak 300 let starému elfovi. Zprávy se budeme snažit posílat každý den, všichni jsme zdraví a v suchu, najedení a spokojení.

FOTKY

ÚTERÝ

Dopoledne jsme podnikli celotáborovou výpravu do domovských mist všech národů. Přísná porota v čele s Gandalfem byla nadšena a všichni se rádi poučili rozmanitostí a pestrostí způsobu života spřátelených národů. Lesní lůžka Elfů, hostinec plný navařených dobrot u Hobitů, důl Main u Trpaslíků s haldami čerstvě vytěženého stříbra a šerpování Hraničářů strážících lidská opevnění byla oceněna maxilálním počtem bodů.

FOTKY2

STŘEDA

O postup v celotáborové soutěži se národy utkaly až odpoledne při výletu do Hrádku. Po cestě jsme hledali útržky pergamonů, po jejichž složení se nám odhalila hymna všech mírumilovných národů, kterou jsme večer hned natrénovali u ohně. Její teskná melodie nám připomíná, jak náročný úkol nás čeká, avšak v závěru hmyny spatřujeme jiskřičku naděje na to, že se nám prosten do Hory osudu podaří donést. Nutno podoknout, že velkou cast cesty prsten zatím nesou Elfové, tento moudrý národ je tedy velmi krutě zkoušen a doufáme, že se brzy vymaní z působení této tíže a břímě se presume na další. Předpověď počasí pro Středozem: střídavě oblačno, přeháňky výjimečné, bio zátěž 0, nálada skvělá.

FOTKY3

ČTVRTEK

Hlásíme se opět ze Středozemě. Musíme se pochlubit tím, že náš chorál JEDEN PRSTEN již zdomácněl. A abyste byli v obraze, zde je text: JEDEN PRSTEN VLÁDNE VŠEM, JEDEN JIM VŠEM KÁŽE, JEDEN VŠECHNY PŘIVEDE, DO TEMNOTY SVÁŽE. PROCESTUJEM STŘEDOZEM, NAD SAURONEM VYHRAJEM, SPOLEČNĚ VYRAZÍME, PRSTEN V HOŘE ZNIČÍME. TEMNOTA SE ROZPLÝVÁ, SPOLEČENSTVO PŘETRVÁ!!!! Dopoledne jsme se tentokrát sdružili po oddílech (malí kluci, malé holčičky,velcí kluci a velké holky) a vzdálili se z tábora. Jeden oddíl nestihl dorazit na oběd, protože se ztratil v řepce, ale dali jsme jim dvojité porce. Po obědě( kuře na paprice) jsme si dali polední klid. Na odpolední připravenou trasovku mírně sprchlo, takže jsme ji odložili a jako náhradní program koukli v hangáru na promítání další části filmu, který podle nás natočili na Novém Zélandu. Trasovka obsahovala pouze 10 otázek, ale špatná odpověď nás vždy navedla do slepé uličky, která končila označením BÍDA. Kdo se mockrát zatoulal k bídě, ztratil příliš času. Hobiti se ukázali jako nejrychlejší a nejrozvážnější a jejich sečtené časy jim zajistily nejdelší posun na mapě celotáborové hry. Večer nám vedoucí připravili odreagování v podobě táborové diskotéky (na poli) . Při této příležitosti byl otevřen Skákavý Poník – hostinec pro unavené poutníky, kde se platí runami. Dnes byl hitem drink Skřetův flus, protože byl v akci a stál pouze jednu runu. Dnes poprvé jsme usnuli jak když nás do vody hodí a vedoucí mohli včas začít poradu – únava z náročného putování se začíná ozývat. Pokud nás chcete povzbudit, posílejte vzkazy a obrázkové kartičky zvané pohledy.

FOTKY4

PÁTEK

Ani v pátek náš tábor ze svého tempa. Soutěžní oddíly měly napilno již od rána, kdy se děti utkaly v běhací hře “čísla”: pricipem je najít přidělené číslo v lese a zapamatovat si jeho lokaci pro celý tým, v duchu hesla “co není v hlavě, musí být v nohách”. Odpoledne děti musely vice namáhat mozkové závity: aby mohly začít péct vlastní táborový lembas, bylo nejprve třeba získat četná povolení. To však není jen tak - Středozem bohužel úpí pod tíhou byrokracie. Jednotlivé týmy si musely nechat potvrdit ingredience k receptu, hygienické předpoklady, vybavení provozovny nebo přístup do skladu. Úředníci (vedoucí) byli neochotní morousi, posílali žadatele z úřadu na úřad a puntičkářsky trvali na formalitách. Vetchý vysloužilec Žíža byl obzvlášt neoblomný: v jeho přítomnosti tým nesměl udělat po několik minut sebemenší zvuk.Na úřadech i v číslech se nejvíce vedlo Hobitům, kteří dnes vyhráli, co se dalo. Tím si však nadělali hodně nepřátel a zítra ponesou tíhu prstenu, který jim předal večerní výherce Binga: Jáchym Klobouček!

FOTKY5

SOBOTA

Slunečná sobota patřila první části olympijského klání. Po táboře i kolem něj byly k dispozici četné disciplíny, v kterých děti změřily své síly. Z těch nejzajímavějších např. lukostřelba, při které si děti mohly vyzkoušet střelbu ze sportovního luku, hod koulí a diskem nebo softbal. Soutěž proběhla ve čtyřech věkových kategoriích, mimo klasické soutěžní týmy. Do celotáborové hry naopak promluvila dopolední hra zvaná Čtverec, při které se děti snaží ukořistit vyznačené předměty z vytyčeného čtverce na louce. Číhají na ně však vedoucí, a tak je třeba být buď velmi mrštný, nebo zkoordinovat akci s dalšími dětmi! Opět zvítězili Hobiti a pokračují tak ve své krasojízdě.

FOTKY6

NEDĚLE

Dnes se celé společenstvo vydalo na dalekou cestu do Náchoda. Milé překvapení pro všechny bylo koupaliště, kde jsme mohli alespoň na chvilku zapomenout na tíhu prstenu. V bazénu proběhla vodní etapa, při které jsme ověřili plavecké dovednosti napříč národy. Ve štafetě se nejlépe vedlo Trpaslíkům a jako největší potápka se předvedl Cyril Žerava, který pro tým Elfů vysoutěžil drahocenné runy. Po návratu jsme si všichni odpočinuli v táborovém kině a posilnili se rizotem. Večer jsme potrápili mozkové závity při vědomostní hře. Některé zapeklité otázky nám daly zabrat. Po náročném programu dnes všichni spokojeně zalezli do spacáků a už nabírají síly na zítřek.

FOTKY7

PONDĚLÍ

Dnes nás opět čekalo olympijské dopoledne. Ze všech sportů jsme si asi nejvíce užili běh přes překážky, hod oštěpem a diskem nebo skok do dálky. Po vydatném obědě (nudlová polévka a rozlítaný ptáček s rýží) jsme si v lese otevřeli různé živnosti. Vedoucí si tak mohli zajít na masáž (thajskou i klasickou), ke kadeřnicím, na bowling, ale třeba i do baru nebo do tetovacího studia. Všichni jsme si to moc užili a ani se nám nechtělo zpět do tábora. Po večeři se všichni nechali spontánně strhnout ke hře městečko Palermo a vybíjené. Krom pár klíšťat a škrábanců se nám vede dobře a počasí nám také přeje. Zdravíme ze Středozemě a přejeme dobrou noc.

FOTKY8

ÚTERÝ

Posíláme další pozdravy z pohodového tábora. Máme štěstí na počasí, prší jen málo, takže máme spoustu příležitostí si užívat bohatého programu. Dnes jsme měli celý den olympiádu, měli jsme tentokrát kolektivní sporty a zahráli jsme si fotbal, přehazovanou, někteří si zahráli golf, další hráli vybíjenou. Hobiti všechno vyhráli, nikdo nenašel recept na to, jak je porazit. Už jsme se také naučili v klidu užívat polední klid. Velký úspěch má desková hra Česko, hrajeme karty, oblíbenou kratochvílí je povalování ve stínu pod lípou. K obědu jsme měli vepřové v mrkvi s bramborem, odpoledne jsme měli k svačině cornflaky s mlékem, které si někteří přidali dokonce třikrát. K večeři jsme si opekli na ohni buřty a hady (trdlo po beznuďácku). U ohně jsme si zazpívali a užívali si prodlouženou večerku. Už se nám blíží konec, těšíme se, až se konečně zbavíme prstenu a v pátek se s vámi setkáme. Počítejte s námi v Praze kolem 16,00 a v Teplicích kolem 17,00. V autobuse pojede jako vedoucí David Martínek, v případě potřeby ho zastihnete na telefonu 721 004 287.

FOTKY9

STŘEDA

Dopoledne jsme si zaměstnali nohy i mozky. Na poli byly poházené lístečky s čísly 1-10 a my z nich museli v co nejrychlejším čase sestavit příklady. V této hře se nejvíce vedlo Trpaslíkům a dostali za to drahocenné runy a sladkosti (na konci tábora již nedostatkové zboží). Po vydatném obědě (výpečky se zelím a br. knedlíkem) jsme přečkali deštivý polední klid v oblíbeném táborovém kině. Tam jsme nabrali síly na odpolední hru Kasino. Vůbec nebylo lehké obehrát vedoucí v kartách ani v dalších hazardních hrách. Největší fronty se tvořily u krupiéra Vojty-pexesového přeborníka a u Kamči, se kterou jsme měřili síly v „páce“. Po večeři (krupicová kaše) přišly opět na řadu stolní hry a městečko Palermo. Nyní už poklidně usínáme a vůbec zatím netušíme, že nás čeká noční etapa.

FOTKY10

ČTVRTEK

Milí rodiče, babičky a dědové, sourozenci a kamarádi všech trpaslíků, elfů, hobitů a lidí. Toto je poslední zpravodajství ze Středozemě. Všichni stateční táborníci již leží ve svých spacácích a mohou být víc než spokojení. Prsten (přezdívaný táborovým slangem RINGOŠ) byl zničen v Hoře Osudu. Tušili jsme, že ho do hory osudu bude muset hodit Frodo – nejstatečnější ze všech hobitů, kteří vyhráli celotáborovou soutěž – prostě od začátku věděli, že toto břímě nelze přehodit na bedra nikoho jiného. Dopoledne jsme ještě stihli etapu Rybolov a večer, po zničení prstenu, jsme vše oslavili na Středozemské diskotéce a hlavně u Skákavého poníka, kde dnes vyhlásili drinky za runu a navíc byl ke každému drinku popcorn zdarma, no prostě oslava jak má být. Zítra dopoledne dobalíme, ještě naposledy se pokocháme pohledem na náš tábor a přilehlou obří louku, kde jsme si tolik vyhráli a vyrážíme zpět do civilizace! Připomínáme, že příjezd Praha je cca 16.00 hodin, Teplice 17.00. Kontaktní osoba v autobusu je vedoucí David Martínek 721 004 287.