Hithit2018 - rozklikněte zde pro celý HitHit příběh vč.fotogalerií

24.06.2020

Nové táborové sprchy a umývárny, technický sklad, programový "štáb" - to vše dokážeme za 400.000,- pořídit. Pro upgrade našeho tábořiště v Orlických horách jsme vybrali kontejnery české firmy KOMA modular. Lepší zázemí = víc prostoru pro táborové zážitky.

Autor: Kateřina Brušáková

Co je náš cíl?

Potřebujeme kvalitní zázemí pro naše tábořiště. Nepotřebujeme komfort - chceme dál jezdit pod stany. Chybí nám funkční sprchy, potřebujeme novou sestavu WC, kancelář na uskladnění her a sportovních potřeb, prádelnu, kde můžeme dětem usušit zmoklé oblečení, sklad na nářadí.

Toto vše můžeme pořídit za 400.000,- ve formě 2 modulárních kontejnerů a nové sestavy WC. Pro realizaci projektu jsme ke spolupráci oslovili českou firmu KOMA MODULAR, její produkty zvítězily u nás i u našeho supervizujícího architekta. Pro výrobu dřevěné části (WC) jsme oslovili místního truhláře.

VIZUALIZACE 1 ZE 3 KOMA MODULŮ:

VIZUALIZCE
VIZUALIZCE
STUDIE ARCHITEKT
STUDIE ARCHITEKT

Cílova částka 400.000 není konečná, můžeme projekt posunout ještě dál. 600.000 by znamenalo pořízení třetí KOMY - hromadné ložnice s topením. Když přijedeme v dubnu před sezónou pracovat, je často ještě sníh! A proč moduly KOMA? Nechceme pozemky zastavět trvalými stavbami. Nechceme betonovat základy. Poslechli jsme rady architekta a chceme vstoupit do doby modulární. Pokud se nám podaří vybrat na 3 kontejnery, bude to nejen velká vzpruha, ale i splnění komunitního snu, který je zároveň odrazovým můstkem pro další plány.

Detaily:

Ing. architekt Sedláček navrhl 3 KOMA moduly, které umístil do části tábořiště sousedící se starou chalupou. Na sanitární kontejner se sprchami a umyvadly a s prádelnou budou navazovat venkovní umývárny, kousek stranou bude nová WC sestava - záchody jsme v plánech ponechali suché. Mezi ubytovacím kontejnerem a kontejnerem se štábem a skladem nářadí bude umístěna odpočinková zóna pro děti - polední klid na táboře je totiž velmi oblíbená část dne. Viz nákres Ing. arch. Sedláčka výše.

Plánovaný postup prací:

  • Oslovení společnosti KOMA MODULAR, předběžná cenová nabídka, vizualizace jednotlivých buněk - HOTOVO
  • Oslovení truhlářství Vlasák, cenová nabídka komplexu suchých WC - HOTOVO
  • Objednání suchých WC - HOTOVO, termín dodání - polovina května 2019
  • Dořešení vybavení KOMA modulů (konkrétní prvky - rozmístění zásuvek, krytiny, okna, dveře....) - PROBÍHÁ
  • Závazné objednání KOMA modulů - po ukončení projektu HIT HIT
  • Úprava zděné části staré budovy pro přípravu na přesun stávající kuchyně - listopad 2018
  • Spolupráce se stavebním úřadem a dodání nutné dokumentace ke kolaudaci nových modulů - podzim, zima 2018
  • Terénní práce na pozemku, příprava WC jámy, betonových patek a rozvodů (elektřina, voda) - jaro 2019
  • Dovezení KOMA modulů, usazení, napojení na rozvody - květen 2019
  • Tábory s novým zázemím - již příští sezóna 2019!

... a ještě něco navíc

A když se nám to splní?

Tak nekončíme! Náš cíl je totiž ještě větší - zrekonstruovat starou chalupu, která na našich pozemcích stojí a která k tomuhle místu patří. Zatím jen čeká na resuscitaci... ale my věříme, že se jí dočká. Bez KOMA kontejnerů to ale nezvládneme, potřebujeme funkční zázemí, abychom mohli jezdit dál a víc.

Zpátky do minulosti aneb jak to všechno začalo

Bylo nám okolo 20 a bylo nás jen pár. A letos v létě to bylo 20 let, co jsme koupili chalupu na tom nekrásnějším místě na světě - uprostřed polí, lesů a luk v Orlických horách. Za naše první a na dlouho poslední studentské peníze jsme koupili všechny ty louky a pole okolo, to abychom se sem na každé léto mohli vrátit a nikým nerušeni postavit pár stanů a užívat si povalování okolo táboráku a čekání na padající hvězdy. Pak nás napadlo, že tuhle krásu si nemůžeme nechat sami pro sebe a začali jsme pořádat tábory - pomalu jsme dokupovali základní nutné táborové vybavení a systémem "kdo umí a má čas, ten staví" vytvořili nevzhledné a málo trvanlivé provizorní stavbičky sloužící jako kuchyně, suché záchody, sprchy a umývárny......Bezstarostné devadesátky skončily, nové milénium se rozběhlo naplno a s ním i naše kariéry, zakládání rodin a jiné životní veletoče. Někteří z nás dobrovolnickou práci vzdali, ale přibývali další členové, většinou odrostlé táborové děti, které si k táboru i k celému spolku BezNudy vytvořily silné vazby. Začali jsme pořádat i tábory pro rodiče s dětmi - naše vlastní "Beznudy" děti jezdí na tábor už od narození....a tak každoroční táboření idylicky pokračuje v několika bězích.

Klademe důraz na rodinnou atmosféru (max. 50 dětí) a skutečné propojení s přírodou. Chceme, aby naše akce byly cenově dostupné. Udržováním ceny tábora na co nejnižší hranici ale každoroční zisk z tábora pokrývá jen nejnutnější provozní náklady a opravy. Životnost našich prozatímních stavbiček je malá a funkčnost nízká. A tak nás napadlo spojit se s architektem a probrat s ním, co bychom vlastně potřebovali. Z jeho přístupu jsme byli nadšení - naprosto pochopil náš cíl nehyzdit lesy a pole, ale zachovat funkční tábor. A nakonec se stal prvním dobrodincem tohoto projektu, protože za svou práci nechtěl zaplatit. 

Kdo jsme?

Jsme lidé různých profesí. Je mezi námi mnoho pedagogů, lékařů, sportovců, máme finančního analytika, právníka, chemika, snowboardcrossového reprezentanta, herce, grafika, špičkového profesionálního kuchaře, malíře, prodejce golfového vybavení a mnoho studentů různých oborů. Díky našim speciálním pedagogům se našich táborů mohou účastnit i děti se specifickými potřebami. Máme mezi členy maminky na mateřské dovolené, několik dělníků, dva z nás jsou aktuálně pracovně v Kanadě, jeden studijně v Římě.

Přes tuto profesní různorodost jsme hlavně komunita lidí, které pořád stejně nejvíc baví povalování u ohně a čekání na padající hvězdy. Sehraná parta lidí, kteří znají všechny táborové děti jménem. Kteří umí připravit hru a zároveň uválet 300 ovocných knedlíků nebo vytáhnout klíště během nástupu. Všichni z nás radostně vymění městský civil za hadry z místní stoleté skříně. Jsme kamarádi, jejichž děti už jsou taky nejlepšími kamarády. Myslíme, že BezNudy jsou všichni, kteří pochopili, jak vzácné je místo, které máme. A zároveň jsou všichni BezNudy schopni toto místo sdílet s ostaními.

Proč to děláme?

Nechceme jenom brát, ale věříme, že máme co nabídnout. Komukoliv, kdo nás chápe:) 

Tak takto vypadala naše HitHit kampaň. Úspěšná. A takto vypadal průběh realizace a halvně výsledek. Je to neuvěřitelné, ale 3 dny před velkým táborem jsme na patky usadili 3 krásné KOMA moduly. 


jaro 2019: bagry, výkopy, trubky, beton, patky ne, vruty ano, vruty ne, patky ano, schnutí betonu, ručně beton, ne, kudy mix, odkud mix, jeřáb neprojede, ale projede...přepojení na elektřinu, uzemnění, další výkopy, ořezat staré větve nad, to vše na trase Teplice-Praha-Orlické..vyšlo to, ale připadalo nám, že to bylo jako stavět něco na Sněžce.

No a tady je výsledek...máme je ... ❤❤❤KOMY