Zpátky do minulosti aneb jak to všechno začalo.... 

Bylo nám okolo 20 a bylo nás jen pár. A letos v létě to bylo 20 let, co jsme koupili chalupu na tom nekrásnějším místě na světě - uprostřed polí, lesů a luk v Orlických horách. Za naše první a na dlouho poslední studentské peníze jsme koupili všechny ty louky a pole okolo, to abychom se sem na každé léto mohli vrátit a nikým nerušeni postavit pár stanů a užívat si povalování okolo táboráku a čekání na padající hvězdy. Pak nás napadlo, že tuhle krásu si nemůžeme nechat sami pro sebe a začali jsme pořádat tábory - pomalu jsme dokupovali základní nutné táborové vybavení a systémem "kdo umí a má čas, ten staví" vytvořili nevzhledné a málo trvanlivé provizorní stavbičky sloužící jako kuchyně, suché záchody, sprchy a umývárny......Bezstarostné devadesátky skončily, nové milénium se rozběhlo naplno a s ním i naše kariéry, zakládání rodin a jiné životní veletoče. Někteří z nás dobrovolnickou práci vzdali, ale přibývali další členové, většinou odrostlé táborové děti, které si k táboru i k celému spolku BezNudy vytvořily silné vazby. Začali jsme pořádat i tábory pro rodiče s dětmi - naše vlastní "Beznudy" děti jezdí na tábor už od narození....a tak každoroční táboření idylicky pokračuje v několika bězích.


Zlomový rok

Sezóna roku 2019 byla pro náš spolek zlomová. Na sklonku 2018 jsme na crowdfundingovém portálu HitHit úspěšně dokončili kampaň, ve které jsme pro upgrade našeho tábořiště od 214 dárců získali 401.000,- Kč. Modulové kontejnery KOMA tedy JSOU!

Jaro bylo stavební a pouhe tři dny před začátkem klasického tábora jsme usadili naše vytoužené tři kontejnery.

Díky nim máme funkční sprchy, sušičku a pračku v samostatné prádelně. V další komě naleznete mini-sportovní sklad, a novou kancelář pro programové vedoucí přímo v centru dění. Poslední kontejner je ubytovacího pro členy, díky kterému se nám prodlouží sezóna a můžeme tak vyjíždět ve větším počtu na jaře mnohem dřív a na podzim mnohem později....

Pro více informací, klikněte zde.


Co plánujeme

Pochopili jsme, jak vzácné naše místo v horách je, obzvláště na pozadí našich civilních městských životů vyniká jeho dokonalost a funkčnost. Zaslouží si péči. A ta zase vyžaduje hodně energie. Jsme připraveni na postupné zvelebování všech koutů našich pozemků. Naše srdce nebije jen pro starou chalupu, která se rekonstrukce také určitě dočká. Máme nádherný sad, rozkošný břízový remízek, obrovské pozemky mezi dvěma lesy...a spoustu nápadů.

Jeden z těchto nevinných nápadů se nám letos povedlo realizovat - máme 3 modulární kontejnery KOMA. Obrovské úsilí se vyplatilo. Přešli jsme do bezpečné a suché doby modulárních staveb, ve které si odpočineme a budeme pokračovat dál. BezNudy je o lidech a velmi dynamicky se vyvíjí potřeby spolku i aktivita členů. Proto jsme spokojení s úspěšnou sezónou, kdy jsme u nás přivítali KOMy a hodláme se s nimi sžít a hlavně co nejvíc využít jejich potenciál.