TRANSPARENTNÍ FIO ÚČET 

Často se nás ptáte, co právě nejvíc potřebujeme,  jak a kam přispět - kromě věcných darů ( recyklace vašich vyřazených spotřebičů - naše aktuální poptávka je zde) zřídili jsme proto nový transparentní BezNudy účet , kam můžete poslat své případné příspěvky. Vážíme si jakékoliv podpory, i té téměř symbolické. Opravdu. 


Číslo transparentního účtu je 2201598909/2010


Zde v odkazu rovnou mrkněte, jak to s příspěvky na našem transparentním účtu momentálně vypadá:)

No a na co právě vybíráme? To si přečtěte v prostředním sloupci níže, ale bylo by hezké, kdybyste si přečetli všechny tři.

Proč máme vysoké NÁKLADY, když jsme "jen" stanový tábor?  

Náš tábor je v horách, v nadmořské výšce 650 metrů. Navíc je stanový. Je tedy náročnější na vybavení - jak dětí, tak táborové. Vše musí být odolnější, pevnější, v případě dešťů je skvělé zmoklé oblečení a někdy i spacáky dát do sušičky, v kuchyni nám myčka pomáhá šetřit nejen čas, ale i vodu, která nám občas dojde, podsady i plachty stanů se snažíme uskladňovat šetrně, ale po každé zimě jsou potřeba opravy, atd. atd. Ačkoliv jsme nekomerční tábor a naši vedoucí jezdí za symbolické odměny, celkový zisk z jedné sezóny se pohybuje v desítkách tisíc korun. Je to i proto, že cenu tábora držíme na nejnižší možné hranici. Na velké investice sháníme granty, basic provoz pokryjeme z každoročního "zisku" a díky transparentnímu účtu a dárcům bychom mohli dosáhnout na něco, co je "mimo plán"- na nadstandard, který ocení všichni, pro které je náš tábor na pár týdnů letním domovem. 

Co nás právě pálí - VODA

Každý, kdo s námi jezdí, ví, že počítáme každý litr vody. Často se stane, že během sprchování nebo uprostřed mytí černého nádobí téct přestane. Od místních víme, že všichni, kdo můžou, prohlubují studny na cca 50m. Prohlubování se rozhodně neyvhne ani nám. Náš vrt má mometálně 30 metrů, přičemž prohloubení o 1m vyjde na 1000-2000 Kč, dle technologie, u některých vrtů dokonce hloubit dál nelze. Momentálně čekáme na posudek hydrogeologa, jasné ale je, že prohlubovat se bude určitě. A finance pro tento účel jsme se rozhodli získat právě od našich podporovatelů. Cílovou částku zatím neurčujeme, nemáme naceněno, ale odhaduejme, že to bude cca 30.000,-Kč. Každých 100 Kč pro nás znamená hodně, děkujeme Vám za podporu. 

Dalším krokem bude zadržování dešťovky, její využití je i na táborech z hygienického hlediska možné - třeba na sprchování. Prioritou je ale studna, která nám dává pitnou vodu. Vařit a pít se musí totiž v první řadě:)

Váš příspěvek nás posune ZASE O KUS DÁL:)

Pokud se rozhodnete přispět na náš transparentní účet, podpoříte konkrétní věc, která je popsána zde v prostředním sloupci. Na dary zaslané na tento účet můžeme poskytnout darovací smlouvu pro odečtení daru z daňového základu. Pošlete prosím žádost o potvrzení a své osobní údaje na email beznudy@beznudy.cz ihned po odeslání peněz, obratem potvrzení vystavíme.   Děkujeme všem, k tomuto kroku jste nás inspirovali právě Vy, kteří nás chcete podpořit.